Legegyszerűbben, hogy lehet kiszámítani, h 120-nak a 337 hány %-a?


2018. ápr. 23. 12:47
 1/7 hollófernyiges ***** válasza:
87%
337-et elosztod 120-al és megszorzod 100-al.
2018. ápr. 23. 12:57
 2/7 anonim ***** válasza:

Ugye az eredmény definíció szerint 337/120*100.


Most az a kérdés, hogy ezeket a műveletek hogyan lehet legegyszerűbben elvégezni? Ez esetben kérdés, hogy milyen eszközök állnak a rendelkezésünkre.


Például így az internet világában én egyszerűen beírnám a Google-keresőbe, és az egyből kidobja, de persze a számológépet is előlehet venni.


Ha csak papír ceruza van, akkor én egyből egyszerűsítenék 10-zel, és elvégezném a szorzást:

337/12*10 = 3370/12,

aztán írásbeli osztással mennék tovább. Lehet, hogy a számolók, akik a század elején éltek, annak is leírták valamilyen egyszerűsített formáját ahhoz képest, amit alsóban tanítanak.


De őszintén szólva nem egészen értem, hogy hogy merül fel ez a kérdés.

2018. ápr. 23. 12:58
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

(120/337) * 100

Ennél egyszerűbben nehéz lenne.

2018. ápr. 23. 13:06
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Bakker... (337/120)*100

:)

2018. ápr. 23. 13:07
 5/7 anonim ***** válasza:

120-nak az 1 százaléka: 120 / 100 = 1,2


Tehát kérdésedre a válasz: 337 / 1,2.

2018. ápr. 23. 13:07
 6/7 anonim ***** válasza:
83%

> „(120/337) * 100

Ennél egyszerűbben nehéz lenne.”

Miért gondolod?


Ha nem kell, hogy jó legyen, akkor én egyszerűen azt mondanám, hogy 42, és kész. Ez még egyszerűbb.

2018. ápr. 23. 13:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Én úgy szoktam, hogy egyik oldalra felírom a számokat, másik oldalra pedig a százalékokat, és fordított arányossággal megoldom a műveletet.

Jelen esetben (ha jól írtad le, hogy 120-nak a 337 hány %-a, nem pedig fordítva, ami logikusabb lenne):

120 - 100%

337 - x%

x=337*100/120

x=280,83%


(fordítva pedig:

337 - 100%

120 - x%

x=120*100/337

x=35,6% )

2018. ápr. 23. 16:40