2018. ápr. 17. 18:11
1/2 Minekvan válasza:
A megoldáshoz több részeredményre van szükség.
a)Kiszámoljuk az emelkedő út hosszát s=v*t=4,5*60=90m
b)Az emelkedő magassága h=90*sin30=45m
c)A befektetett elektromos munka nagyságát We=P*t=200*60=12000J
d)A láda húzására kifejtett F erő amit a mechanikai munkából kapunk We=Wm feltétel mellett Wm=F*s, F=12000/90=133,33N
Jöhetnek a kérdések megválaszolásai.
A) A láda 45m szintemelkedésének helyzeti energiája nő. Wh=20*10*45=9000J-ra
B)A súrlódási együttható u a dinamikai erőegyenletből vezethető le.
A pályával párhuzamos komponensek m*g*sin30+ u*m*g*cos30-F=0, az ismert adatokkal kiszámoljuk a súrlódási együtthatót u=0,194
C)A befektetett munka hatásfoka n=Wh/We = 9000/12000 = 0,75, vagyis 75% a hatásfok.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. ápr. 20. 13:14