1,8*10^-18 = (27x^3)* (256x^4)

2018. ápr. 16. 15:04
 1/3 anonim ***** válasza:
az x-eket egy oldalra rendezed majd 7. gyököt vonsz.
2018. ápr. 16. 17:36
 2/3 sharkxxx ***** válasza:
100%

1,8*10^-18 = (27x^3)*(256x^4)

1,8*10^-18 = (27*256)*(x^3*x^4)

1,8*10^-18 = 6912*x^7

1,8*10^-18/6912 = x^7

0,2604166*10^-21 = x^7

(0,2604166*10^-21)^1/7 = (x^7)^1/7

(0,2604166^1/7)*(10^-21)^1/7 = x^7/7

0,8251332631*10^-21/7 = x^1

0,8251332631*10^-3 = x

x = 0,0008251332631

2018. ápr. 16. 21:51
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2018. ápr. 17. 21:19