Hogy kell megoldani az egyenleteket?


Nagyon nem értem az egyenleteket, soha nem tudom megoldani. Pedig valahogy mindenkinek olyan könnyen megy. Legyen szíves valaki segítsen! Itt van egy példa, amit nem tudtam megoldani:


7. 7

- • x = - -

9 3


Valaki elmagyarázná, hogy HOGY KELL EZT MEGOLDANII? Köszönöm annak, aki időt szán rám, és elmagyarázza. 12/L



2016. jún. 9. 18:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Ömm ez elcsúszott... Hét kilenced • x = hét harmad
2016. jún. 9. 19:02
 2/4 anonim ***** válasza:

(7/9)x=(7/3)

x=(7/3)/(7/9)=3

2016. jún. 9. 19:10
 3/4 anonim ***** válasza:
2016. jún. 9. 19:10
 4/4 A kérdező kommentje:

1. Köszi :)

2. Nem, még nem, de köszi, megnézem őket :)

2016. jún. 9. 19:42