Segítenétek? A megoldás már megvan, hogy 1,6*10^-17 N, csak nem tudom hogy kell kiszámolni.2018. ápr. 15. 21:23
1/5 anonim válasza:
erre van kész képlet, behelyettesítesz. mi a probléma?
2/5 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem jött ko
2018. ápr. 16. 06:08
3/5 anonim válasza:
Szia!
Mert cm-ben van megadva a térerősség, neked meg m-ben kell behelyettesítened a képletbe.
4/5 A kérdező kommentje:
Igazából méterrel csináltam
N=9*10^9 Nm^2/C^2 * (1,6*10^-19 C)^2/(0,01 m)^2
2018. ápr. 17. 06:09
5/5 anonim válasza:
Szia!
F=E*q képlet kell ide.
E=1V/cm = 100V/m Ide gondoltam a métert korábbi hozzászólásomban
q=1,6*10^-19
F=1,6*10^-19*100 = 1,6*10^-17 N