Mekkora erő hat 1,6*10^-19 C töltésű részecskére, abban a homogén elektromos mezőben, amelyben a feszültség a térerősség irányában centiméterenként 1 V?

Segítenétek? A megoldás már megvan, hogy 1,6*10^-17 N, csak nem tudom hogy kell kiszámolni.

2018. ápr. 15. 21:23
 1/5 anonim ***** válasza:
erre van kész képlet, behelyettesítesz. mi a probléma?
2018. ápr. 15. 23:28
 2/5 A kérdező kommentje:
Az, hogy nem jött ko
2018. ápr. 16. 06:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Mert cm-ben van megadva a térerősség, neked meg m-ben kell behelyettesítened a képletbe.

2018. ápr. 16. 07:15
 4/5 A kérdező kommentje:

Igazából méterrel csináltam

N=9*10^9 Nm^2/C^2 * (1,6*10^-19 C)^2/(0,01 m)^2

2018. ápr. 17. 06:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


F=E*q képlet kell ide.


E=1V/cm = 100V/m Ide gondoltam a métert korábbi hozzászólásomban


q=1,6*10^-19


F=1,6*10^-19*100 = 1,6*10^-17 N

2018. ápr. 17. 09:22