Köszönöm a segítséget!

#oldal #matematika #sokszög #kör területe
2018. ápr. 12. 18:50
 1/4 A kérdező kommentje:
*beírható kör területét
2018. ápr. 12. 18:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Mivel ez egy szabályos sokszög ezért felbonthatod 24 egybevágo egyenlö száru háromszögre. Az egyenlö száru háromszög csucsában lévö szöget ki tudod számolni 360:24=xxx

Igy ki tudod számolni az alapon fekvö szögeket is, de ezek nem szükségesek. A beirhato kör sugara a kicsi háromszögek magassága. Már csak egy tangens szögfüggvény és kész.

Tan360:24:2=5/m

Azért kell 2vel elosztani mert a magasság felezi a szöget és az alapot.

Remélem segitettem:)

2018. ápr. 12. 19:09
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyoon szépen köszönöm. Én már teljesen bele bonyolodtam. Köszönöm. :)
2018. ápr. 12. 19:25
 4/4 anonim ***** válasza:

((10/2)^2+(cos(pí/12)*5/sin(pí/12))^2)*pí=

(25+cot(pí/12)^2*25)*pí=(25+13.92*25)*pí=

373.205

2018. ápr. 13. 18:52