Mennyi víznek kell percenként egy vízi erőműben 10 m mélyre zuhannia, hogy egy 230 V,100 W feliratú izzó megfelelően világítson, ha az energiaátalakulás hatásfoka 60%?

Sajnos nem sikerül megoldanom egyedül, ezért kérem a segítségeteket. Előre is köszönöm

2018. ápr. 11. 19:06
 1/2 Minekvan ***** válasza:

Az erőműnek akkora energiát, vagyis munkát kell szolgáltatnia ami egy percig a 100W-os izzót táplálja.Az izzó 60 másodpercnyi világítással A=P*t=100*60=6000Ws munkát emészt.A lezúduló víz helyzeti és mozgási Wp=m*g*h energiája végzi a munkát 0,6 hatásfokkal, tehát Wp=m*10*10*0,6.

a két energia egyenlő: A=Wp, 6000=m*60 m=100kg. Percenként 100kg víz zuhan.

2018. ápr. 11. 20:11
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segítettél!
2018. ápr. 12. 18:22