Hogy jön ki ez a fizikai adat?


A százalékra lennék kíváncsi:


[link]



2018. ápr. 10. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Nem lehet kiszamolni, hianyosak az adatok. Peldaul a gumi tagulasi tenyezoje nincs megadva. De gondolom a feladat arra iranyult hogy eszrevedd hogy csak egy valasznak a mertekegysege a szazalek, a tobbi mas.
2018. ápr. 10. 18:29
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Ja nem. ugy hogy ott van hogy V1 es Vo. V1 az utolag mert terfogat, Vo pedig a korabbi tergogat.
2018. ápr. 10. 18:31
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Szoval kiszamotottak elotte es utana a terfogatat (megmertek a kerek kulso belso teruletet, stb.)
2018. ápr. 10. 18:32
 4/6 A kérdező kommentje:
Én szerintem retardált vagyok, vagy rossz a számológépem de egyszerűen sehogy se jön ki. Le tudnád írni a számolás menetét? (Eddigi válaszaidat is nagyon szépen köszönöm)
2018. ápr. 10. 18:58
 5/6 anonim ***** válasza:

p*V/T állandó, azaz


p0*V0/T0 = p1*V1/T1

be kell helyettesíteni és kész.


Arra kell csak figyelni, hogy a hőmérséklet Kelvin legyen.


161000*V0/283 = 166000*V1/313


Bal oldalon kiszámolom a 161000/283-at

Jobb oldalon a 166000/313-at:

568,90*V0 = 530,35*V1


V1/V0 = 568,9/530,35 = 1,0727

7,27%-al nőtt a térfogat.


Kicsit elegánsabb, ha először ezt átrendezzük, de igazából mindegy:

p0*V0/T0 = p1*V1/T1 /*T0*T1


p0*V0*T1 = p1*V1*T0


Azaz:

V1/V0 = p0/p1 * T1/T0

V1/V0 = 161/166 * 313/283= 1,0727

2018. ápr. 10. 20:43
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok, köszönöm szépen!
2018. ápr. 11. 19:52