Tothszilardcsongor kérdése:

Határozzátok meg az x, y természetes számpárt, amely eleget tesz az alábbi egyenlőségnek: {25-3*[2+ (3+x) :3]}*{[6* (y-2) -9]:3-4}=7 Mennyi az x és az y?


2018. ápr. 3. 20:42
 1/2 anonim ***** válasza:

természetes számokkal szorzással 2 féleképen kaphatsz 7-et:

1x7=7 vagy

7x1=7


mindebből:

25-3*[2+ (3+x) :3] =7 és [6* (y-2) -9]:3-4 =1

vagy

25-3*[2+ (3+x) :3] =1 és [6* (y-2) -9]:3-4 =7

2018. ápr. 3. 20:56
 2/2 anonim ***** válasza:

A tényezőket egyszerűsítve az egyenlet:

(16 - x)*(2*y - 11) = 7.

Mivel x és y természetes számok, ezért a tényezők egészek, két egész szorzata pedig 4-féleképpen lehet 7: (-7)*(-1) --> (x, y) = (23, 5),

(-1)*(-7) --> (x, y) = (17, 2),

1*7 --> (x, y) = (15, 9) vagy

7*1 --> (x, y) = (9, 6).


(Az utolsó két esetben egyik eredeti művelet se vezet ki a természetes számok köréből.)

2024. márc. 19. 22:50