2017. nov. 26. 11:15
1/4 anonim válasza:
10,16,22,28,...
12,19,26,33,...
14,22,30,38,...
2/4 A kérdező kommentje:
csak 1 megoldás lehet
2017. nov. 26. 11:50
4/4 anonim válasza:
A szám:
6x+4=Z
7y+5=Z
8z+6=Z
Ezeknek a feltételeknek kell teljesülniük
Adjunk mindenhol mindkét oldalhoz 2-t:
6x+6=6(x+1)=Z+2
7y+7=7(y+1)=Z+2
8z+8=8(z+1)=Z+2
Tehát a számnál kettővel nagyobb szám osztható 6,7,8-cal is. Ez akkor a legkisebb, ha veszek ezek legkisebb közös többszörösét. Ez 6*7*4=168
168=Z+2
Z=166