Kölcsey Ferenc- A reményhez című versének elemzésében tudnátok segíteni?
Valahogy sosem értettem azokat az embereket , akik nem tudnak gondolkodni, és a legalapvetőbb dolgokat is elvárják, hogy más végezze el helyettük ... :D
Sajnos ezért tart itt a világ, ahol .
Egy ,lehet már közhelyes mondatot kell felhoznom, de ha még mindig van aki nem veszi a lapot ... :D
" A Google a barátooood " :D
beírod szépen amit keresel , és pillanatok alatt meg van a válasz .
Nem kell órákat, napokat várni, hátha valaki majd megoldja helyetted .
( Nem is értem , hogy maradtunk mi életben internet nélkül :D :D )
De hogy lásd kivel van dolgod ... tessék ...
Ha ez nem jó, keresgessél szépen :D
Én is néztem már a googlet is és semmi értelmeset nem találtam, mert mint ahogy te is Csokonait linkeltél, nekem is csak azt dobott fel, Kölcseyt nem.
A másik, nem azért kérek feltétlenül segítséget, mert lusta vagyok gondolkodni, de nekem a magyar sosem feküdt annyira, alapvetően a humán tárgyak nem nekem valók. Alapvetően szoktam magamtól elemezni a verseket, de, ehhez aztán tényleg nem tudtam hozzászólni.
Próbálj írni kicsit az intertextualitásról (két szöveg közti párbeszédről) a mű és Csokonai verse közt. Miben különböznek, miben hasonlítanak? Van egy az egyben átvett sor? Ha igen, mi a szerepe? Elemzegesd a jelképeket, milyen helyzetet, érzelmi állapotot jelölhetnek (pl vad óceán - feldúltság, hajnal - szépség, új kezdet). Írhatsz még általánosságban a képekről, milyen típusúak? Itt leginkább természeti képek jelennek meg, de a tengeri utazás is fontos szerepet játszik. Bennem a képek a hajótöröttség asszociációját keltik. Ez mit fejezhet ki?
Vannak esetleg a műnek életrajzi vonatkozásai?
Ezeken gondolkodj el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!