Fizika: Hány -20°C-os,7 g-os jégkockát kell beledobnunk fél liter 26 °C-os vízbe, hogy hőmérséklete 12 °C-ra hüljön le?

Csak a feladat megoldó képletére lenne szükségem, nem kiszámoltatni akarom!

2018. márc. 22. 12:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezt már megcsináltam egyszer. A lényeg, hogy a víz és a jég energiaváltozása egyenlő kell, hogy legyen. A víz belsőenergia-változása: ΔEb = c * m * ΔT

c = 4200 J/(kgK)

m = 0,5 kg (1 liter víz tömege 1 kg)

ΔT = -14 K


A jég esete nehezebb. Számoni kell a jég melegedésével:

ΔEb = c * m * ΔT

c = 2100 J/(kgK)

ΔT = 20 K


A jégnek fel kell olvadnia:

ΔEb = m * Lo

Lo (olvadáshő) = 335 000 J/kg


Majd a víznek fel kell melegednie:

ΔEb = c * m * ΔT

c = 4200 J/(kgK)

ΔT = 12 K


Kapsz majd egy egyenletet, amiből ki tudod fejezni a jég tömegét.

2018. márc. 22. 12:27
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Minden világos
2018. márc. 22. 12:33