Csak a feladat megoldó képletére lenne szükségem, nem kiszámoltatni akarom!2018. márc. 22. 12:03
1/2 anonim válasza:
Ezt már megcsináltam egyszer. A lényeg, hogy a víz és a jég energiaváltozása egyenlő kell, hogy legyen. A víz belsőenergia-változása: ΔEb = c * m * ΔT
c = 4200 J/(kgK)
m = 0,5 kg (1 liter víz tömege 1 kg)
ΔT = -14 K
A jég esete nehezebb. Számoni kell a jég melegedésével:
ΔEb = c * m * ΔT
c = 2100 J/(kgK)
ΔT = 20 K
A jégnek fel kell olvadnia:
ΔEb = m * Lo
Lo (olvadáshő) = 335 000 J/kg
Majd a víznek fel kell melegednie:
ΔEb = c * m * ΔT
c = 4200 J/(kgK)
ΔT = 12 K
Kapsz majd egy egyenletet, amiből ki tudod fejezni a jég tömegét.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Minden világos
2018. márc. 22. 12:33