Mennyi az m értéke, ha f (X) = (m+1) *x^2+3 (m-1) x+ (m-1) két pontban metszi az OX-tengelyt?

2018. márc. 17. 17:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Megírtam, lerajzoltam a megoldást:

[link]

Az m csúszka mozgatásával kísérletezz!

Érthető a megoldás?

2018. márc. 17. 18:27
 2/2 anonim ***** válasza:

Diszkrimáns nagyobb mint nulla.

Ahol a=m+1; b=m+1 (itt az előjelet tisztázhatnád) és c=m-1.

Diszkrimináns= b^2-4a*c>0

2018. márc. 17. 19:20