Az meg van, hogy A négyzet + B négyzet az kisanygalom C négyzet, dee mi van, ha az A oldalt vagy a B oldalt kell kiszámolni?2018. márc. 16. 17:15
1/11 anonim válasza:
A négyzet meg B négyzet akkor is C négyzet marad. (sőt akkor is, ha kapálni kell)
2/11 A kérdező kommentje:
Amikor az A oldalt vagy a B oldalt kellett kiszámolni, ugyan úgy számoltam, mint ha a C oldalt számolám, de nem azt az eredményt kaptam, ami a tankönyvem megoldásai közt van.
2018. márc. 16. 17:23
3/11 anonim válasza:
Komolyan ekkora nehézséget jelent egy képlet másik változóiba behelyettesíteni? Mikor tudod is, hogy melyikekbe kéne. Elvből nem írod oda?
4/11 anonim válasza:
rendezd az egyenletet, ahogy szokás, mérlegelvvel, ha a tételt tanultad már, akkor annak is mennie kell
5/11 A kérdező kommentje:
Neked meg komolyan ekkora nehézséget jelent válaszolni? Szerinted, ha menne kiírtam volna? Mit gondolsz, azért írtam ki, mert unatkozok, vagy, mert ilyen parasztokkal akarok beszélgetni?
2018. márc. 16. 17:28
6/11 anonim válasza:
Ha az A oldalt keresed a b=3 c=4
A+3=4 ezek persze negyzeten, majd elvegzed a szamolasi muveleteket es kesz is van
Pl
A+2=3 negyzeten mind!
A+4=9 /-4
A=5 /√ gyokvonas utan jon ki az A
A=.....
7/11 A kérdező kommentje:
Utóbbi válaszolónak köszönöm a választ és a normális hangsúlyt!
A négyzet = C négyzet - B négyzet ?
2018. márc. 16. 17:31
8/11 A kérdező kommentje:
Ó, köszönöm szépen!!
2018. márc. 16. 17:31
9/11 anonim válasza:
Igazán nincs mit, nem ment nekem sem a matek,nem kell megijedni az èrettsègin sem,ha ezt tudod szinte már meg is van
Egyèbkènt nektek meg annyi ideig tartana normális választ adni mint sz*rt, persze hogy egyszerű dolog,de nekem is olyan hülye tanárom volt hogy ennyit nem sikerült elmagyaráznia
10/11 anonim válasza:
"A négyzet = C négyzet - B négyzet ?"
Igen, de nem ezt kell megtanulnod! Azt tanuld meg, hogy hogyan kell egyenletet rendezni, utána megérted, hogy hogyan jött ez ki.