Próbálgatással kijött a 12, de ez gondolom nem érne maximum pontot. Valaki le tudná vezetni?

A feladat:

Egy társaságból négyen utazhatnak el. Tudjuk, hogy a négy embert 495 félképpen választhatjuk ki.

Hány tagú a társaság?



2018. márc. 13. 11:28
 1/1 anonim ***** válasza:
69%

Legyen x fős a társaság. Ekkor (x alatt a 4)=495.

x!/(4!*(x-4)!)=495

(x-3)*(x-2)*(x-1)*x=11880=2*2*2*3*3*3*5*11

Ezeket megfelelően csoportosítva: 9*10*11*12. Tehát x=12

2018. márc. 13. 12:21