2018. márc. 11. 16:14
1/4 Pelenkásfiú válasza:
A hinta lánca 240cm hosszú (ez nem fog változni).
Kezdetben 50cm-re volt a talajtól, később ennél 80cm-rel magasabban, vagyis 130cm magasan. Ez a hinta rögzítésétől 160cm-re van ha a földre merőleges egyenessel méred.
Tudsz rajzolni egy derékszögű háromszöget, ahol a hinta lánca az átfogó, a 160cm az egyik befogó... a hinta kitérése pedig a másik befogó, amit így már ki tudsz számolni...
Ha nem érted ennyiből, akkor rajzold le a hintát oldalnézetből.
2/4 anonim válasza:
Ha elkezdesz rajzolni és beirogatod az ismert adatok, akkor rájönnél a megoldára.
Azaz: rajzolj!! Lesz ötlet !(?)
Nehéz? Pythagoras tétel...
3/4 anonim válasza:
Le kellene rajzolnod, mert így nem nagyon fogod megérteni. Van egy derékszögű háromszögünk. Az egyik befogú vízszintes, a másik függőleges. A függőleges befogó 2,4 m - 0,3 m = 2,1 m, az átfogó 2,4 m. A kitérés koszinusza = 2,1 m / 2,4 m = 0,875 ==> A kitérés 28,96 fok.
4/4 anonim válasza:
#3 Javítás! A függőleges befogó 1,6 m. A szög koszinusza 1,6 m / 2,4 m = 2/3 ==> A kitérés 48,19 fok.