Hogyan tudom kiszámolni egy függvény metszéspontját?


Itt egy lineáris függvényről van szó, tehát egy egyenes.

A feladat pontosan így szól:

"Adja meg az 5x-3y=2 egyenletű egyenes és az y tengely metszéspontjának koordinátáit!"

Ez egy 2 pontos feladat, ezért feltételezem, hogy egy egyszerű, pár másodperces számítással meglehet oldani a feladatot.



2018. márc. 11. 09:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első koordináta az mindig fix 0.

Át kell rendezni az egyenletet y=.... alakra.

Az y=ax+b alakban megadott egyenesben az "a" az egyenes meredeksége, b a tengelymetszete.

2018. márc. 11. 10:17
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt tényleg csak azt kell megérteni, hogy az y-tengely pontjainak első koordinátája mindig 0 (ez azért van így, mert pl. az (3;4) pontot úgy jelöljük, hogy az origóból 3-at lépünk jobbra és 4-et fel, ha viszont az y-tengelyen akarunk mozogni, akkor jobbra/balra nem lépünk, tehát az első koordináta 0 lesz; hasonló gondolatenet szerint az x-tengely pontjainak második koordinátája lesz 0). Tehát csak annyi a dolgod, hogy x helyére beírod a 0-t:


5*0-3y=2, és ezt az egyenletet megoldod. Megoldás: y=-2/3, tehát a keresett pont koordinátái: (0;-2/3).

2018. márc. 11. 10:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2018. márc. 11. 11:15