Kémia, só képzés, valaki tud segiteni?

20 sot kellene kepezni, helyesen elrendezni es elnevezni. Nem kerek 20-at, csak legalabb egy ket peldat, hogy tudjam hogy kell. Elore is koszonom!:)

2018. márc. 6. 21:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Bázis + Sav = só +víz


NaOH + HCl = NaCl + H2O


Ca(OH)2 + 2 HCl = CaCl2 + H2O



csak írjál fel 45 bázis és 4-5 savat ha mindegyiket reagáltatod mindegyikkel meg is van 20 dv

2018. márc. 6. 21:46
 2/3 anonim ***** válasza:
A NaOH az mi ?
2019. máj. 20. 16:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Szavakkal ?
2019. máj. 20. 16:54