Matek/geometria. Ezt hogy kell kiszámolni?

Egy szabályos háromszögbe írható kör sugara 26cm. Mekkora a háromszög alapéle?

2018. márc. 5. 21:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Kétféleképpen kiszámolod a 3szög területét:

1.: r*s, ahol s a félkerület (3/2*a*r)

2.: a*m/2=a*a*gyök(0,75)/2 (a magasságot Ptagorasz-tétellel kiszámolható

a két egyenletnek egyenlőnek kell lenni

2018. márc. 5. 22:45
 2/2 anonim ***** válasza:
Szabályos háromszög magassága egyben súlyvonal is. A bele írható kör középpontja pedig egyben súlypont. A beleírható kör sugara így a súlyvonal 1/3 része (a súlypont az oldalhoz közelebbi harmadolópontban van). A magasság tehát a háromszorosa, vagyis 78 cm. Mivel szabályos háromszög magassága=a/2*gyök3 ezért ez lesz az egyenlőség.
2018. márc. 6. 00:05