2sin x és sin2x között mi a különbség?

És a 2sinx el mit kezdek, hogy tudom eltűntetni? Mert az utóbbinál ugye osztok 2vel,de az előbbinél sajnos nem tudom
2018. márc. 5. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:

A sin2x-et nem tudod "eltüntetni" ha osztasz kettővel.

(2sinx)/2=sinx

sin2x=2sinxcosx

2018. márc. 5. 19:14
 2/5 anonim ***** válasza:

2sinx = 2 * sin(x)

sin2x = sin(2*x)

2018. márc. 5. 19:43
 3/5 A kérdező kommentje:

Bruuh

Sin2x = Pi/2 +2kPi /:2

Sinx= Pi/4 kPi

2018. márc. 5. 19:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt az egyenlegmegoldást érdemes minél előbb elfelejteni... Csináld azt, hogy logikusan végiggondolod.


Próbáld megoldani ezt:

sin(y) = PI/2 + 2*k*PI


Itt rá lehet jönni, hogy a valós számok körében nincs megoldás. Hiszen a sin(y) függvény valós y esetén [-1,1] intervallumon vehet fel értéket. PI/2 > 1, így azt sin(y) nem veheti fel.


Ha lenne megoldás y-ra, akkor x-et már nagyon egyszerűen megkaphatnád belőle:

y = 2x

2018. márc. 5. 20:21
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát oké, köszönöm

Igaz, én csak most tanulom de valamit nem értek azon amit mondasz.

Habár a Pi/2 tényleg nagyobb mint 1, ez a szám azt az adatot adja meg, mekkora távolság van 0fok/2Pi/Cos1 tol az adott fokig, ezesetben Pi/2. Pi/2 = 90 fok, ami radianban kb ~ 1,56 korul lehet. A Pi = 3,1415... Ami a 180foknal van. A tavolsagot ugy ertem, hogy cmben milyen hosszu a kor élének azon resze, amíg elerunk az adott fokik (itt Pi/2).

A (-1;1) intervallum a sin/cos tengely ket végpontja. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem a ket adatot, amit az előbb kozoltel, nem jo osszevetni.

Valószínűleg nehezen ertheto amit leirtam mert kicsit nehezn beszélek /fogalmazok, de remélem atjon a lenyeg

2018. márc. 5. 22:01