Valaki aki jó fizikából tudna segíteni? Kérem szépen!


Egy rugóra akasztott test 15 másodperc alatt 6 rezgést végez. Mekkora a rezgés frekvenciája ?



A rezgés amplitudója , mennyi a rezgés frekvenciája és kör frekvenciája , periódus ideje

x(t) = 0,12 sin 5π• t (m)



2018. márc. 1. 08:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre egy egyszerű osztás a válasz amúgy.

A másodikat simán nem értem.

2018. márc. 1. 08:28
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de jeleztem, hogy rossz kategóriában van a kérdés. Talan átteszik a "tudomanyok" kategóriába, ott több esélyed lehet választ kapni.
2018. márc. 1. 15:17
 3/3 sharkxxx ***** válasza:

1.)

A rezgés frekvenciája:

f = 6/15 = 0,4 Hz


2.)

A rezgés amplitudója:

A = 0,12


A rezgés frekvenciája:

f = 5Pi/2Pi = 2,5 Hz


A körfrekvenciája:

omega = f*2Pi = 2,5*2Pi = 5Pi Hz


A periódus ideje:

T = 1/f = 1/2,5 Hz = 0,4 s

2018. márc. 1. 23:18