Egy rugóra akasztott test 15 másodperc alatt 6 rezgést végez. Mekkora a rezgés frekvenciája ?
A rezgés amplitudója , mennyi a rezgés frekvenciája és kör frekvenciája , periódus ideje
x(t) = 0,12 sin 5π• t (m)
2018. márc. 1. 08:02
1/3 anonim válasza:
Az első kérdésre egy egyszerű osztás a válasz amúgy.
A másodikat simán nem értem.
2/3 anonim válasza:
Nem tudom, de jeleztem, hogy rossz kategóriában van a kérdés. Talan átteszik a "tudomanyok" kategóriába, ott több esélyed lehet választ kapni.
3/3 sharkxxx válasza:
1.)
A rezgés frekvenciája:
f = 6/15 = 0,4 Hz
2.)
A rezgés amplitudója:
A = 0,12
A rezgés frekvenciája:
f = 5Pi/2Pi = 2,5 Hz
A körfrekvenciája:
omega = f*2Pi = 2,5*2Pi = 5Pi Hz
A periódus ideje:
T = 1/f = 1/2,5 Hz = 0,4 s