2018. febr. 28. 10:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Tudni kell a számtani sorozat összegképletét, ami:

Sn = (a1 + an) * (n/2)


Tudjuk, hogy an = a1 + (n-1) * d

Ezt helyettesítsük be a fenti képletbe!


Sn = (a1 + a1 + (n-1) * d) * (n / 2)

Írjuk be az ismert adatokat!


510 = (20 + 20 + (n - 1) * 2) * (n / 2)

510 = (40 + 2n - 2) * ( n / 2)

510 = (2n + 38) ( n / 2)

510 = n² + 19 n

n² + 19 n - 510 = 0

Ezt kellene megoldani.

2018. febr. 28. 10:56