Előre is köszönöm a válaszokat!2018. febr. 27. 18:37
1/2 sharkxxx válasza:
f = 4Hz (frekvencia)
t = 1/f = 1/(4Hz) = 0,25s (egy periódus ideje)
v = 4m/s (hullám sebessége)
ds = 30cm = 0,3m (megtett út)
dt = ds/v = 0,3m/(4m/s) = 0,075s (ennyi idő alatt tette meg az utat)
fi = 360*0,075s/0,25s = 360*0,3 = 108 (fáziskülömbség fokokban)
Itt van egy másik megoldás is:
f = 4Hz (frekvencia)
v = 4m/s (hullám sebessége)
ds = 30cm = 0,3m (megtett út)
lambda = 4[m/s]/(4[Hz]) = 1[m] (hullámhossz)
fi = 360*ds/lambda = 360*0,3m/1m = 360*0,3 = 108 (fáziskülömbség fokokban)
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. febr. 28. 16:51