Mekkora az egymástól 30 cm távol levő pontok fáziskülönbsége a 4Hz frekvenciájú 4m/s sebességgel terjedő hullámban?

Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. febr. 27. 18:37
 1/2 sharkxxx ***** válasza:

f = 4Hz (frekvencia)

t = 1/f = 1/(4Hz) = 0,25s (egy periódus ideje)

v = 4m/s (hullám sebessége)

ds = 30cm = 0,3m (megtett út)

dt = ds/v = 0,3m/(4m/s) = 0,075s (ennyi idő alatt tette meg az utat)

fi = 360*0,075s/0,25s = 360*0,3 = 108 (fáziskülömbség fokokban)


Itt van egy másik megoldás is:


f = 4Hz (frekvencia)

v = 4m/s (hullám sebessége)

ds = 30cm = 0,3m (megtett út)

lambda = 4[m/s]/(4[Hz]) = 1[m] (hullámhossz)

fi = 360*ds/lambda = 360*0,3m/1m = 360*0,3 = 108 (fáziskülömbség fokokban)

2018. febr. 27. 19:17
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. febr. 28. 16:51