Hány klóratomot tartalmaz molekulánként az a klórozott benzolszármazék, amelynek összetétele 39,67% szén,1,66% hidrogén és 58,67% klór?


2018. febr. 24. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Oszd el a százelékos összetételeket az atomtömegekkel és hozd egész számra őket.

C: 39.67/12=3.3058

H: 1.66/1.008=1.6468

Cl: 58.67/35.45=1.6550


Egész számra hozva: C2H1Cl1. Ez a tapasztalati képlet.

Mivel tudjuk hogy benzolszármazék, 6 szén van a molekulában, tehát az arányokat megtartva C6H3Cl3.

2018. febr. 24. 16:52
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, segített sokat.
2018. febr. 26. 12:01