2018. febr. 24. 13:59
1/2 anonim válasza:
Oszd el a százelékos összetételeket az atomtömegekkel és hozd egész számra őket.
C: 39.67/12=3.3058
H: 1.66/1.008=1.6468
Cl: 58.67/35.45=1.6550
Egész számra hozva: C2H1Cl1. Ez a tapasztalati képlet.
Mivel tudjuk hogy benzolszármazék, 6 szén van a molekulában, tehát az arányokat megtartva C6H3Cl3.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, segített sokat.
2018. febr. 26. 12:01