Kémia házi feladatban segítene nekem valaki?


A kérdés: Hány gramm nitrogén és hidrogén szükséges 1000 gramm ammónia előállításához?

Egyenletet és számítást is kér a feladat.

Előre is köszönöm!



2018. febr. 21. 17:17
 1/2 anonim ***** válasza:

N2 +3H2 = 2NH3



Molekulatömegek

M[N2] = 28 g/mol

M[H2] = 2 g/mol

M[NH3] = 17 g/mol



28 + 3*2 = 2*17


Gyors aránypáros számolás:


28 g Nitrogénből lesz 34 g Ammónia

X g Nitrogénből lesz 1000 g Ammónia


X = 28*1000/34 =


2 g Hidrogénből lesz 34 g Ammónia

Y g Hidrogénből lesz 1000 g Ammónia


Y = 2*1000/34 =

2018. febr. 21. 20:04
 2/2 anonim ***** válasza:
#1 a hidrogénnél nem vette figyelembe a sztöchiometriát, azaz 34 g ammónia 6 g hidrogénből keletkezik. A többi jó.
2018. febr. 21. 22:16