A kérdés: Hány gramm nitrogén és hidrogén szükséges 1000 gramm ammónia előállításához?
Egyenletet és számítást is kér a feladat.
Előre is köszönöm!
2018. febr. 21. 17:17
1/2 anonim válasza:
N2 +3H2 = 2NH3
Molekulatömegek
M[N2] = 28 g/mol
M[H2] = 2 g/mol
M[NH3] = 17 g/mol
28 + 3*2 = 2*17
Gyors aránypáros számolás:
28 g Nitrogénből lesz 34 g Ammónia
X g Nitrogénből lesz 1000 g Ammónia
X = 28*1000/34 =
2 g Hidrogénből lesz 34 g Ammónia
Y g Hidrogénből lesz 1000 g Ammónia
Y = 2*1000/34 =
2/2 anonim válasza:
#1 a hidrogénnél nem vette figyelembe a sztöchiometriát, azaz 34 g ammónia 6 g hidrogénből keletkezik. A többi jó.