Mennyi a valószínűsege annak, hogy 6 veletlenszeruen kivalasztott szemely kozott van legalabb ket olyan, aki ugyanabban a honapban szuletett? Valaki segitene megoldani ezt a feladatot?

2018. febr. 21. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Ha az eredmény x, akkor első körben 1-x -et számold ki, vagyis fordítsd meg a kérdést: mi a valószínűsége, hogy mindenki más hónapban született.
2018. febr. 21. 16:43
 2/2 sharkxxx ***** válasza:

Mennyi a valószínűsége, hogy 1 ember egy bizonyos hónapban született:

1/12


Mennyi a valószínűsége, hogy 6 ember közül valaki egy bizonyos hónapban született:

6*1/12 = 6/12


Ha a 6 szemely közül kiválasztunk egyet, akkor marad 5.

Mennyi a valószínűsége, hogy 5 ember közül valaki egy bizonyos hónapban született:

5*1/12 = 5/12


Mennyi a valószínűsege, hogy mind a két kiválasztott személy ugyanabban az egy bizonyos hónapban született:

(6/12)*(5/12) = 0,2083 = 20,83%

2018. febr. 21. 18:48