2018. febr. 21. 16:33
1/2 anonim válasza:
Ha az eredmény x, akkor első körben 1-x -et számold ki, vagyis fordítsd meg a kérdést: mi a valószínűsége, hogy mindenki más hónapban született.
2/2 sharkxxx válasza:
Mennyi a valószínűsége, hogy 1 ember egy bizonyos hónapban született:
1/12
Mennyi a valószínűsége, hogy 6 ember közül valaki egy bizonyos hónapban született:
6*1/12 = 6/12
Ha a 6 szemely közül kiválasztunk egyet, akkor marad 5.
Mennyi a valószínűsége, hogy 5 ember közül valaki egy bizonyos hónapban született:
5*1/12 = 5/12
Mennyi a valószínűsege, hogy mind a két kiválasztott személy ugyanabban az egy bizonyos hónapban született:
(6/12)*(5/12) = 0,2083 = 20,83%