2018. febr. 17. 11:45
1/4 anonim válasza:
1. A kerék 49 fordulat során megtesz x távolságot.
2. Ha a kerék átmérője 2,5-szer nagyobb, akkor a kerülete is 2,5-szer lesz nagyobb.
3. Ha a kerék kerülete 2,5-szer akkora, akkor ugyanannyi (49) forulat során 2,5-szer akkora utat fog megtenni, ami 2,5 x.
4. De nekünk 3,5 x utat kell megtenni. Ahányszorosa a 3,5 x a 2,5 x-nek, annyival kell szorozni a 49-et. Konkrétan az eredmény: (3,5 x) / (2,5 x) * 49 = 3,5 / 2,5 * 49 = ?
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors valaszt :))
2018. febr. 17. 11:58
3/4 anonim válasza:
vagy leosztod a 49-et 2.5-tel, majd megszorzod 3.5-tel.
4/4 anonim válasza:
Esetleg paraméteresen:
A kerék átmérője legyen d. Ekkor a kerülete d*pi, és az út amit megtesz, az 49*d*pi.
A másik keréknek 3.5*49*d*pi utat kell megtennie úgy, hogy egy fordulattal 2.5*d*pi utat tesz meg. Ergo, (3.5*49*d*pi)/(2.5*d*pi) fordulatot kell megtennie.