Valaki tud segíteni? Kamatos kamat


Péter lekötött egy bankban 120.000ft-ot 1évre, évi 6%-os kamatra.

Mennyi pénzt vehet fel 7 év elteltével,ha közben nem változtatott a lekötésen?

Hány év múlva kapna 250.000ft-ot?


2018. febr. 16. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

1 évre 6% a kamat.

1 év múlva lesz X*1,06 pénzed.

2 év múlva lesz X*1,06*1,06 = X*1,06^2 pénzed.


7 év múlva lesz:

120.000*1,06^7


Mikor lesz 250?


250000<120000*1,06^n


Vagy kipróbálgatsz pár n-et és kijön mi az a legkisebb n egész szám, amir ez igaz, vagy logaritmussal megoldod az egyenletet.

250000=120000*1,06^n

2018. febr. 16. 18:34
 2/2 A kérdező kommentje:
Logaritmussal hogy kell megoldani az egyenletet?
2018. febr. 16. 18:47