Péter lekötött egy bankban 120.000ft-ot 1évre, évi 6%-os kamatra.
Mennyi pénzt vehet fel 7 év elteltével,ha közben nem változtatott a lekötésen?
Hány év múlva kapna 250.000ft-ot?
2018. febr. 16. 17:55
1/2 anonim válasza:
1 évre 6% a kamat.
1 év múlva lesz X*1,06 pénzed.
2 év múlva lesz X*1,06*1,06 = X*1,06^2 pénzed.
7 év múlva lesz:
120.000*1,06^7
Mikor lesz 250?
250000<120000*1,06^n
Vagy kipróbálgatsz pár n-et és kijön mi az a legkisebb n egész szám, amir ez igaz, vagy logaritmussal megoldod az egyenletet.
250000=120000*1,06^n
2/2 A kérdező kommentje:
Logaritmussal hogy kell megoldani az egyenletet?
2018. febr. 16. 18:47