FKlara kérdése:

Erti valaki ezt a valoszinuseg szamitast?


Egy termek hossza normalis eloszlasu valoszinusegi valtozo, melynek varhato erteke 20 cm, szorasa 1 cm.

(a) Mennyi a valoszinusege annak, hogy a termek hossza rovidebb, mint 22 cm?

(b) Mennyi a valoszinusege annak, hogy a termek hossza 18 cm-n_el hosszabb, de 21 cm-n_el rovidebb?



2018. febr. 16. 13:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Azt kell kiszámolni, hogy P(x<22cm)

A 22 cm = várható érték + 2*szórás



--Ezt az átalakítást kell használni normális elsoszlásnál. Keress rá a jegyzetedben, tuti, hogy benne van.

P(x<m+2*szigma) = F(m+2*szigma) = kszí ( (m+2*szigma - m) / szigma) = kszí (2)


Tehát az eloszlás függvény értéke attól függ, hogy a várható értéktől a szórás hányszorosával tér el a keresett érték.


kszí(x) függvény értékeit táblázatból lehet kinézni.

kszí(2) = 0,9772


F(x<22cm) = 0,9772


--Ez ugyanaz, mint a fenti, csak most alsó és felső korlát is van.


P(m-2*szigma<x<m+1*szigma) = F(m+1*szigma) - F(m-2*szigma) = kszí(1) -kszí(-2)


kszí(-x) = 1-kszí(x)-et kell behelyettesíteni:


= kszí (1) - [1-kszí(2)] = kszí(1)+kszí(2)-1


Szintén táblázatból kszí(1) = 0,8413


P = 0,8413+0,9772 - 1 = 0,8185

2018. febr. 16. 16:02