G3rg3ly kérdése:

9/4-ből hogyan lesz (2/3) ^-2?


Fogalmam sincs hogyan lehetséges így átírni.:(

Nagyon szépen köszönöm!


2018. febr. 11. 16:17
 1/2 anonim ***** válasza:

9/4 = (3^2)/(2^2) = (3/2)^2 = (2/3)^-2


Ha veszed egy tört reciprokát, az mínusz eggyel való hatványozásnak felel meg.

2018. febr. 11. 16:26
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönööööööööööööm!!
2018. febr. 11. 16:30