90 g szén tökéletes égésekor hány g szén -dioxid keletkezik?


2018. febr. 9. 14:57
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
330
2018. febr. 9. 16:19
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Felírod az egyenletet, kiszámolod a moltömegeket és a molarány ismeretében számolsz. Melyik része nem megy?

BTW, 90*44/12 g lesz.

2018. febr. 9. 16:20
 3/6 A kérdező kommentje:

Egyik sem lol. És bocsáss meg,de előtte soha nem gyakoroltunk ilyent. Azt hiszem amúgy sem tartozom magyarázattal, mert merészeltem kiírni egy kérdést gyakori KÉRDÉSEKre.

Az elsőnek köszönöm:D

2018. febr. 9. 17:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tartozol magyarázattal, elvégre azért van az oldal, hogy lehessen segítséget kérni. Csak azt nem értem, hogy egy google-keresés és 2 perc agymunka helyett miért volt jobb ide kiírni egy olyan kérdést, amihez még megértés sem kell, nemhogy kémiatudás vagy valami.
2018. febr. 9. 17:28
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
m=90 g kikeresed a moláris tömeget M=12 g/mol ebből az m=n*M alapján n=m/M vagyis 90/12=7.5 mol szenet égettél. Felírod az egyenletet C+O2=CO2 1 mol szénből 1 mol széndioxid keletkezik tehát a te 7,5 molodból 7,5 mol CO2 lesz aminek a moláris tömege 44g/mol ekkor a tömeg m=n*M=7,5*44=330 g
2018. febr. 9. 20:11
 6/6 Tom Benko ***** válasza:

Egyenlet:

C+O_2->CO_2


Moláris tömegek:

12;32->44


Ez egy sima, ötödikes aránysor, tehát pl. 60 gramm esetén

60;x->y

60/12=5, ezért x=5*32=160 és 5*44=220


Innen már menni fog?

2018. febr. 12. 09:44