2018. febr. 9. 14:57
2/6 anonim válasza:
Felírod az egyenletet, kiszámolod a moltömegeket és a molarány ismeretében számolsz. Melyik része nem megy?
BTW, 90*44/12 g lesz.
3/6 A kérdező kommentje:
Egyik sem lol. És bocsáss meg,de előtte soha nem gyakoroltunk ilyent. Azt hiszem amúgy sem tartozom magyarázattal, mert merészeltem kiírni egy kérdést gyakori KÉRDÉSEKre.
Az elsőnek köszönöm:D
2018. febr. 9. 17:17
4/6 anonim válasza:
Nem tartozol magyarázattal, elvégre azért van az oldal, hogy lehessen segítséget kérni. Csak azt nem értem, hogy egy google-keresés és 2 perc agymunka helyett miért volt jobb ide kiírni egy olyan kérdést, amihez még megértés sem kell, nemhogy kémiatudás vagy valami.
5/6 anonim válasza:
m=90 g kikeresed a moláris tömeget M=12 g/mol ebből az m=n*M alapján n=m/M vagyis 90/12=7.5 mol szenet égettél. Felírod az egyenletet C+O2=CO2 1 mol szénből 1 mol széndioxid keletkezik tehát a te 7,5 molodból 7,5 mol CO2 lesz aminek a moláris tömege 44g/mol ekkor a tömeg m=n*M=7,5*44=330 g
6/6 Tom Benko válasza:
Egyenlet:
C+O_2->CO_2
Moláris tömegek:
12;32->44
Ez egy sima, ötödikes aránysor, tehát pl. 60 gramm esetén
60;x->y
60/12=5, ezért x=5*32=160 és 5*44=220
Innen már menni fog?