Így hangzik a mondat:
Egy kétjegyű szám számjegyeinek az összege 10, ha a számjegyeket felcseréljük és a 2 számot összeadjük akkor 110et kapunk.
2018. febr. 7. 00:43
1/2 anonim válasza:
Ha az első számjegy x, akkor a második 10-x, így a helyiértékes felírás szerint a szám felírható 10*x+10-x=9x+10 alakban. Ha felcseréljük a számjegyeket, akkor a tízesek helyén 10-x lesz, így 10*(10-x)+x=100-10x+x=100-9x alakban írható fel. Ezek összege 9x+10+100-9x=110, ennek kell 110-nek lennie, és értelemszerűen 110=110 igaz minden x-re, tehát az összes olyan szám jó, amelyik megfelel az alapfeltételeknek: 19, 28, 37, 46, 55, 64, 73, 82, 91.
2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2018. febr. 7. 01:39