2018. febr. 1. 08:41
1/2 anonim válasza:
Sűrűség = tömeg/ térfogat
Ideális gázoknak adott a móltérfogatuk tehát a sűrűségük csak a móltömegtől függ.
A levegő átlagos összetétele : 78 % N2 , 21% O2, 1% egyéb
Mivel itt nem kell túl precízen számolni, az egyszerűség kedvéért az 1%-ot inkább vegyök N2-nek.
M(N2) = 14*2= 28 g/mol
M(O2) = 16*2= 32 g/mol
A levegő átlagos móltömege:
79%*28 g/mol = 0,79*28=22,12 g/mol
0,21*32=6,72 g/mol
22,12 g/mol + 6,72 g/mol = 28,84 g/mol
28,84*2= 57,68 g/mol
Az alkánok általános képlete: CnH2n+2
Számoljuk ki "n"-t
M=n*12+2*n+2=57,68
14n+2=57,68
14n=55,68
n=3,977 =4
Behelyettesítés: C4H10 --> bután
M(O2) = 16*2= 32 g/mol
32 g/mol * 0,875 = 28 g/mol
Alkén: CnH2n ( hacsak 1 db kettős kötés van benne, reméljük nem dién az alkén...)
12*n+ 2*n= 28
14n=28
n=2
C2H4 --> etén
2/2 A kérdező kommentje:
Pontos és gyors vagy,imádlak!
2018. febr. 2. 11:27