#matematika #dimatek
2018. jan. 22. 22:04
1/1 anonim válasza:
a) Cayley tétele szerint 8^6=262.144
b) A 8 csúcsú gráfban (8*7)/2=28 él található. A kombinatorika szerint
0 élű gráf: (28 alatt 0)
1 élő gráf: (28 alatt az 1)
2 élő gráf: (28 alatt a 2)
.
.
.
28 élő gráf: (28 alatt a 28) készíthető, így összesen
(28 alatt a 0)+(28 alatt az 1)+(28 alatt a 2)+...+(28 alatt a 8) egyszerű gráf készíthető. Erről az összegről tudjuk a binomiális tétel szerint, hogy (1+1)^28=2^28-nal egyenlő, tehát 2^28-féle egyszerű gráf készíthető.