Hogy kell kiszámítani a kocka élét, ha a V=8cm^3?

Addig jutottam, hogy 8cm^3=a*a*a..
2018. jan. 19. 16:13
 1/2 anonim ***** válasza:
köbgyököt vonsz
2018. jan. 19. 16:18
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Jól indultál el. Melyik az a szám amelyet háromszor egymás után összeszorzol akkor 8at kapsz.

8=2*2*2

Tehát a kockád éle 2 cm.


Ugyanígy ha V=27cm^3 akkor 27=3*3*3 azaz a=3

Hasonlóan ha V=64cm^3 akkor 64=4*4* azaz a=4

2018. jan. 19. 17:42