2018. jan. 11. 22:38
1/7 Szandy :) válasza:
Először is: az egyenlő szárú háromszögnek nincsenek befogói. Van két egyenlő szára és egy alapja.
Másodszor: a kérdésed elég pontatlan. Melyik oldal van megadva?
Egyébként gondolom az lesz a megoldás kulcs, hogy az alappal szembeni csúcsból húzott magasság két derékszögű háromszögre osztja az egyenlő szárút, és onnan már csak szögfüggvény :)
2/7 anonim 



válasza:





Valamelyik szögfüggvénnyel.
3/7 A kérdező kommentje:
Jól van, jogos. Van egy egyenlő szárú háromszöget. Ismerem az alapját és a vele szemközti szöget. Szeretném kiszámolni a szárait. Pl.
a = 5, alfa = 22°
b oldalt szeretném kiszámolni.
2018. jan. 12. 11:44
4/7 A kérdező kommentje:
De melyik szög függvény? Erre nem jövök rá.
a = 5
alfa = 22°
// 5 / 2 = 2.5 -- alap fele
// 22 / 2 = 11 -- szög fele
2.5 / b = sin11
b / 2.5 = 1 / sin11
b = (1 / sin11) * 2.5
Így?
2018. jan. 12. 12:01
5/7 anonim 



válasza:





Igen, de számold ki és ellenőrizd le ha nem vagy biztos benne, hogy jó-e.
7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :) Értem végre :)
2018. jan. 12. 22:29