Mi a megoldás folyamata a függőleges hajítás és az szabadesésnek?


Sajnos akárhol találom, nagyon a megoldásait, nem találom. vagy teljesen oda nem illő videók jönnek, vagy a film nagyrészében, azt magyarázzák ,hogy mi az. És nekem a megoldás folyamata kellene.



A választ, előre is köszönöm.


2018. jan. 8. 19:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A kettő között annyi a lényegi különbség, hogy szabadesésnél a (g/2)*t^2+v0*t lesz az elmozdulás képlete, függőleges hajításnál pedig -(g/2)*t^2+v0*t (ha nincs kezdősebesség, akkor v0=0, bár a függőleges hajítás kezdősebesség nélkül nem túl értelmes feladat).
2018. jan. 8. 20:32
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szabadesésnél nincs v0.


Ennyi:

v=g*t

s= g/2*t^2



----

Függőleges hajításból van 2 féle,

lefelé, ez az egyszerűbb: (v0 és g egy irányba mutat)

v=v0+g*t

s=v0*t+g/2*t^2


----

Felfelé, na ez komplikáltabb, mert ami felmegy, az egy idő után le is fog esni.


Így a mozgásnak két szakasza van, egy emelkedés:

v=v0-g*t

s=v0*t-g/2*t^2


Addig fog emelkedni, míg v 0 nem lesz.

Azaz t = v0/g


Onnantól kezdve szabadesés.

2018. jan. 8. 20:46