Sajnos akárhol találom, nagyon a megoldásait, nem találom. vagy teljesen oda nem illő videók jönnek, vagy a film nagyrészében, azt magyarázzák ,hogy mi az. És nekem a megoldás folyamata kellene.
A választ, előre is köszönöm.
2018. jan. 8. 19:14
1/2 anonim válasza:
A kettő között annyi a lényegi különbség, hogy szabadesésnél a (g/2)*t^2+v0*t lesz az elmozdulás képlete, függőleges hajításnál pedig -(g/2)*t^2+v0*t (ha nincs kezdősebesség, akkor v0=0, bár a függőleges hajítás kezdősebesség nélkül nem túl értelmes feladat).
2/2 anonim válasza:
Szabadesésnél nincs v0.
Ennyi:
v=g*t
s= g/2*t^2
----
Függőleges hajításból van 2 féle,
lefelé, ez az egyszerűbb: (v0 és g egy irányba mutat)
v=v0+g*t
s=v0*t+g/2*t^2
----
Felfelé, na ez komplikáltabb, mert ami felmegy, az egy idő után le is fog esni.
Így a mozgásnak két szakasza van, egy emelkedés:
v=v0-g*t
s=v0*t-g/2*t^2
Addig fog emelkedni, míg v 0 nem lesz.
Azaz t = v0/g
Onnantól kezdve szabadesés.