Mi a képlete a szabadesésnek, függőleges hajításnak?

Helló . Érdekelne, mi a számolási képletek. (Amit csak be kell helyettesíteni. A válaszokat előre is köszönöm
2018. jan. 7. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

szabadesés:


v=g*t

s= g/2*t^2


függőleges hajítás (v0 kezdősebesség):


v=v0+g*t

s=v0*t+g/2*t^2



Ha felfelé hajítás, akkor g negatív, ha lefelé hajítás, akkor g pozitív.

2018. jan. 7. 16:41
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. jan. 7. 16:43
 3/4 A kérdező kommentje:
A gravitáció értéke, 9,81 , nem? Amit kerekítünk 10-re. Ha minden igaz?
2018. jan. 7. 16:48
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, g helyére írhatsz 9,81m/s^2-et vagy 10 m/s^2-et is.

Amit kérnek.

2018. jan. 7. 17:23