Helló . Érdekelne, mi a számolási képletek. (Amit csak be kell helyettesíteni. A válaszokat előre is köszönöm2018. jan. 7. 16:33
1/4 anonim válasza:
szabadesés:
v=g*t
s= g/2*t^2
függőleges hajítás (v0 kezdősebesség):
v=v0+g*t
s=v0*t+g/2*t^2
Ha felfelé hajítás, akkor g negatív, ha lefelé hajítás, akkor g pozitív.
2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2018. jan. 7. 16:43
3/4 A kérdező kommentje:
A gravitáció értéke, 9,81 , nem? Amit kerekítünk 10-re. Ha minden igaz?
2018. jan. 7. 16:48
4/4 anonim válasza:
Igen, g helyére írhatsz 9,81m/s^2-et vagy 10 m/s^2-et is.
Amit kérnek.