A medence felett 4 m-rel egy henger alakú „hordó” van felfüggesztve. A hordóba folyamatosan folyik a víz egy csövön keresztül, és amikor színültig telik, akkor egy automatika fejjel lefelé fordítja a hordót, és lezúdul a víz a fürdőzők nyakába.A hordó alapkörének átmérője 2 m, magassága 30 dm.
(A hordóban lévő víz tömegközéppontjával számolj! )
2018. jan. 6. 19:16
2/10 A kérdező kommentje:
h=4 vagy h=5,5
2018. jan. 6. 21:04
4/10 anonim válasza:
Ha h=4m, akkor 369,64 kJ a végzett munka.
W=F*h
F=m*g, (g= 9,81 m/s^2)
m=ró*V, (ró= 1000 kg/m^3)
V=(L*D^2*pi)/4, (L= 3 m, D= 2 m)
5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2018. jan. 7. 11:13
6/10 A kérdező kommentje:
A h nem egyenlő 5,5-tel? Biztos, hogy 4?
2018. jan. 7. 14:02
7/10 anonim válasza:
Ez a feladatkiírásban volt megadva, te is ott adtad meg először. Ha 5,5 van megadva, akkor a munka az 5,5/4 arányával módosul.
8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2018. jan. 7. 14:28
9/10 anonim válasza:
A kiírás úgy szól, hogy a hordó 4 m magasan van felfüggesztve.
A felfüggesztés van ilyen magasan, a hordó meg ez alatt, nem?
Úgyhogy nem stimmel egyik magasság sem.
10/10 anonim válasza:
A tömegközéppontjánál van felfüggesztve, mivel a zárójelben írják. Egyébként is életszerűtlen lenne egy 10 tonnás tömeget ezen a ponton kívül forgatni...