Mekkora munkát végez a lezúduló vízen a gravitációs mező?


A medence felett 4 m-rel egy henger alakú „hordó” van felfüggesztve. A hordóba folyamatosan folyik a víz egy csövön keresztül, és amikor színültig telik, akkor egy automatika fejjel lefelé fordítja a hordót, és lezúdul a víz a fürdőzők nyakába.A hordó alapkörének átmérője 2 m, magassága 30 dm.

(A hordóban lévő víz tömegközéppontjával számolj! )



2018. jan. 6. 19:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Meddig jutottál a feladattal?
2018. jan. 6. 20:40
 2/10 A kérdező kommentje:
h=4 vagy h=5,5
2018. jan. 6. 21:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Melyik honnan jött neked?
2018. jan. 6. 21:22
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha h=4m, akkor 369,64 kJ a végzett munka.


W=F*h


F=m*g, (g= 9,81 m/s^2)


m=ró*V, (ró= 1000 kg/m^3)


V=(L*D^2*pi)/4, (L= 3 m, D= 2 m)

2018. jan. 7. 06:56
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2018. jan. 7. 11:13
 6/10 A kérdező kommentje:
A h nem egyenlő 5,5-tel? Biztos, hogy 4?
2018. jan. 7. 14:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez a feladatkiírásban volt megadva, te is ott adtad meg először. Ha 5,5 van megadva, akkor a munka az 5,5/4 arányával módosul.
2018. jan. 7. 14:12
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi!!
2018. jan. 7. 14:28
 9/10 anonim ***** válasza:

A kiírás úgy szól, hogy a hordó 4 m magasan van felfüggesztve.

A felfüggesztés van ilyen magasan, a hordó meg ez alatt, nem?

Úgyhogy nem stimmel egyik magasság sem.

2018. jan. 7. 17:36
 10/10 anonim ***** válasza:
A tömegközéppontjánál van felfüggesztve, mivel a zárójelben írják. Egyébként is életszerűtlen lenne egy 10 tonnás tömeget ezen a ponton kívül forgatni...
2018. jan. 7. 17:41