Ezt a fizika feladatot segítene valaki megoldani?

A traktor 40000 kJ munkát végez,miközben 1,6 km utat tesz meg szántás közben.Mekkora erőt fejt ki a traktor?
2018. jan. 6. 15:00
 1/5 anonim ***** válasza:

W = F*s, tehát F = W/s = …

Tessék helyettesíteni.

2018. jan. 6. 15:08
 2/5 A kérdező kommentje:
A számolási módot én is tudom, csak a km-t mem kell átváltani méterbe, vagy a kJ-t J-ba?
2018. jan. 6. 15:31
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindig mindent átváltasz SI alapegységekbe, aztán számolsz (és végül átváltod a kérdéses mértékegységbe), akkor biztos nem lesz gond.


Tehát biztosabb, ha átváltod a kJ-t J-ba, a km-t m-be.

W = 40 000 kJ = 40 000 000 J,

s = 1,6 km = 1 600 m.


(Amúgy nem kell ezt csinálni, de ha amíg nem érted a mértékegységrendszert, addig jobban jársz ezzel a módszerrel.)

2018. jan. 6. 15:46
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm. És lenne még egy feladat:

A kerékpár hajtókarja 17 cm a vele egy tengelyen lévő lánckerék sugara 11 cm.A fiú 450N erővel hajtja a pedált. Mekkora erő hat a láncra?

2018. jan. 6. 19:19
 5/5 anonim ***** válasza:

> „A kerékpár hajtókarja 17 cm a vele egy tengelyen lévő lánckerék sugara 11 cm.A fiú 450N erővel hajtja a pedált. Mekkora erő hat a láncra?”

Ha a lánctányér szögsebessége állandó (ami gyakran elé jó közelítés), akkor a rá ható forgatónyomatékok eredője 0. A lánctányérra csak a lánc és a hajtókar hat ilyennel.

Mkar + Mlánc = 0,

illetve M = F*k, ahol k az erő hatásvonalának a tengelytől vett távolsága.


Így megy?

2018. jan. 6. 20:18