f : R
F(x) =2/3x-2
Adjuk meg a két metszés pontot !
Mi az a zérushely?
És meg van egy feladat : az értelmezési tartomány le szűkítése : 2/3x-1 és a feladat végén meg kell adni az értek készletet ! SEGÍTSETEK KÉRLEK !!
2018. jan. 3. 20:55
1/2 anonim válasza:
Ha így nincs előtted a függvény, akkor ábrázold lépésenként.
1) "x" Ez még megy igaz?
2) "2/3*x" Ugyan az mint az x, csak kicsit laposabb
3) "2/3x-2" Majd az előzőből mindenhonnan levonsz kettőt.
Zérushely, ahol a függvény átmegy az x tengelyen. Vagyis más szóval, ahol f(x)=0 vagy y=0 (a kettő ugyanaz).
2/2 Tom Benko válasza:
Attól függ, melyik függvény:
a; -\frac{2}{3}x-2
b; -\frac{2}{3x}-2
c; -\frac{2}{3x-2}
Amúgy minden esetben egy csomó x értékre kiszámolod f(x)-et, aztán az (x,f(x)) párokat bejelölöd koordináta-rendszerben.