MATEKOSOK SEGÍTENÉTEK? Hogyan kell ábrázolni?


f : R

F(x) =2/3x-2

Adjuk meg a két metszés pontot !

Mi az a zérushely?

És meg van egy feladat : az értelmezési tartomány le szűkítése : 2/3x-1 és a feladat végén meg kell adni az értek készletet ! SEGÍTSETEK KÉRLEK !!



2018. jan. 3. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha így nincs előtted a függvény, akkor ábrázold lépésenként.

1) "x" Ez még megy igaz?

2) "2/3*x" Ugyan az mint az x, csak kicsit laposabb

3) "2/3x-2" Majd az előzőből mindenhonnan levonsz kettőt.


Zérushely, ahol a függvény átmegy az x tengelyen. Vagyis más szóval, ahol f(x)=0 vagy y=0 (a kettő ugyanaz).

2018. jan. 3. 21:12
 2/2 Tom Benko ***** válasza:

Attól függ, melyik függvény:

a; -\frac{2}{3}x-2

b; -\frac{2}{3x}-2

c; -\frac{2}{3x-2}


Amúgy minden esetben egy csomó x értékre kiszámolod f(x)-et, aztán az (x,f(x)) párokat bejelölöd koordináta-rendszerben.

2018. jan. 7. 16:50