Mi a leirásban szereplő fizika feladat megoldása?


gy bronzszobor tömege 15 kg. Számítsd ki, mennyi a bronz sűrűsége, ha tömegének 85%-a réz, 11%-a cink és 4%-a ón. Mekkora nyomással nehezedik a homokra, ha a szobor 25 cm² felületen érintkezik a talajjal? 

( A cink sűrűsége 7,14 g/cm³)


2018. jan. 3. 18:20
 1/2 2*Sü ***** válasza:

A feladat első felének a megoldásához egyetlen képlet kell:


ρ = m / V

(sűrűség = tömeg / térfogat)


A szobor össztömege meg lett adva (15 kg). Az egyes anyagok tömege kiszámolható százalékszámítással (Ha a 85%-a réz, akkor a tömege 15 kg * 0,85 = 12,75 kg.) Ilyen módon megkapod a három összetevő tömegét. Ezen összetevők sűrűsége kikereshető a négyjegyű függvénytáblából, vagy az internetről. Mivel mindegyik tömege és sűrűsége ismert, így mindegyik térfogata kiszámolható. A három térfogat együttese lesz a szobor térfogata. Ezután mivel megvan a szobor össztömege és össztérfogata, így a fenti képlet alapján kiszámolható a sűrűsége.


A feladat második felében meg a nyomás képletét, valamint a súly képletét kell csak alkalmazni:


p = F / A

(nyomás = erő / felület)


F = m * g

(súly(erő) = tömeg * gravitációs gyorsulás)


(Persze a mértékegységekre vigyázni kell, például a nyomás mértékegysége a pascal (Pa), ahol 1 Pa = 1 N/m², ergo a 25 cm²-t át kell váltani m²-re.)

2018. jan. 3. 18:35
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!
2018. jan. 3. 20:36