Mekkora az a mennyiség melynek 120% a 18 óra?

Esetleg valaki le tudná írni a számolás menetét is ?

2017. dec. 31. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
15
2017. dec. 31. 13:19
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Osszuk fel a 18-at 120 egyenlő részre, ekkor 1 rész 18/120=0,15 órának felel meg, ez az 1%. Ha ebből kiválasztunk 100-at, akkor 0,15*100=15 órát kapunk, ez lesz a 100%.

Tehát a 15 óra 120%-a 18 óra.

2017. dec. 31. 13:24
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon Köszönöm , de a számolás menetét nem tudnád leírni?
2017. dec. 31. 13:24
 4/6 dq ***** válasza:

A keresett mennyiséget jelöljük V-vel.

V-nek az 1%-a legyen X.

Tudod hogy 120*X=18 óra.


Meghatározod X értékét, majd V értékét.

2017. dec. 31. 13:27
 5/6 A kérdező kommentje:
Jaj bocsánat, nem láttam. Köszönöm a levezetést!!
2017. dec. 31. 13:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Valaminek a 120%-a az 1,2-szerese


1,2*X = 18

X = 18/1,2

2017. dec. 31. 16:40