Egy asztalon 11 nagy doboz van. Minden nagy doboz üres vagy 8közepes doboz található benne. Minden közepes doboz üres vagy 8 kis doboz található benne. Összesen 102 doboz üres. Hány kis, közepes és nagy doboz van az asztalon összesen?

2017. dec. 26. 16:30
 1/1 anonim ***** válasza:

115 db.


Ha felírod az egyenleteket:

NT+NU=11

KT+KU=8*NT

P=8*KT

NU+KU+P=102, ezekből kijön, hogy az összes teli doboz száma (NT+KT) 13. És mivel van még 102 üres, így összesen van 13+102=115. (Például úgy, hogy van 1 nagy üres, a 10 teli nagyban lévő 80 közepesből 77 üres, de a 3 teliben van még 24 pici, ami persze mind üres, így van 1+77+24=102 üres, és van a 10+3=13 teli, tehát összesen van 102+13=115.)

2017. dec. 26. 17:11