2017. dec. 26. 16:30
1/1 anonim válasza:
115 db.
Ha felírod az egyenleteket:
NT+NU=11
KT+KU=8*NT
P=8*KT
NU+KU+P=102, ezekből kijön, hogy az összes teli doboz száma (NT+KT) 13. És mivel van még 102 üres, így összesen van 13+102=115. (Például úgy, hogy van 1 nagy üres, a 10 teli nagyban lévő 80 közepesből 77 üres, de a 3 teliben van még 24 pici, ami persze mind üres, így van 1+77+24=102 üres, és van a 10+3=13 teli, tehát összesen van 102+13=115.)