Kutatásmódszertani beadandó, szeretnék segítséget kérni?
Ennek alapján kellene összedobni egy beadandót, de nekem totál kínai:D Na jó nem teljesen, de inkább szeretnék segítséget kérni, hátha ért valaki hozzá :/
1. A kutatás munkacíme: … (1 mondat)
kulcsszavak: … (max 4)
JEL kódok:…
2. A kutatás háttere, motivációja:
2.1. A kutatási téma/probléma és annak relevanciája: a tágabb téma bemutatása 3-5 szakirodalmi forrásra való hivatkozás alapján (minőségi, lektorált források, legalább 2 impact factoros cikket is tartalmazzon). Ki kell térni arra is, hogy melyik tudományterület vagy szakma szempontjából, esetleg ezeken belül milyen szűkebb vonulathoz (iskola, kutatási irány stb.) kapcsolódik a kutatás. A kutatás ehhez a területhez kíván hozzájárulni, de nem fogja a teljes komplex problémát megoldani, csak a később kijelölt, ehhez kapcsolódó kutatási kérdések megválaszolásával kerül közelebb hozzá. Meg kell fogalmazni, hogy a témakör kinek és miért fontos (ezt is vagy hivatkozással, vagy logikai levezetéssel alá kell támasztani: ezeknek ezért, azoknak azért releváns). (kb. negyed-fél oldal terjedelmű).
2.2. Kutatási kérdések és hipotézisek levezetése a szakirodalom alapján: A 3-5 forrás alapján meghatározni, melyek lehetnek azok a konkrét kérdések, amelyeket érdemes feltenni, mert a kereteink közt megválaszolhatnak, és egyben jelentősen közelebb is visznek a kutatási probléma megoldásához. Mit írtak már le az irodalomban a témával kapcsolatban? Melyek a fő elméleti irányok, modellek, alapgondolatok? Hol vannak olyan „fehér foltok”, megoldásra váró (rész)problémák, amelyekre kutatási kérdéseket tudunk megfogalmazni? Melyek az aktuális viták a szakirodalomban? Mi lehet a mi hozzájárulásunk (esetleg több)? (ugyanaz a 3-5 irodalom, kb. fél oldal)
3. A kutatási kérdések és a hipotézisek explicit, számozott megfogalmazása. A kérdések (2-4), illetve hipotézisek előtt vagy után jelezni kell a 2.2-höz való kötődésüket (elég hivatkozni, hogy mi alapján, vagy levezetni). A kérdések és a hipotézisek egymáshoz kötődjenek számozásukban is. a kérdéseket cél formájára is át kell fogalmazni! (negyed-fél oldal)
4. Saját hozzájárulás: Expliciten megfogalmazni, hogy mi a kutatás eredeti hozzájárulása és a kutatási kérdések megválaszolása kinek milyen hasznot hajt, hogyan viszi előrébb a világot (negyed oldal)
5. Módszertan: A kutatási kérdések alapján milyen elemzések elvégzésére van szükség? Ehhez milyen adatok szükségesek? Hogyan épülnek egymásra a kutatómunka egyes lépései? (kb. fél oldal)
6. Akadályok: milyen nehézségek várhatók, és mit lehet tenni az elhárításukra? (negyed oldal)
7. Ütemezés és szükséges erőforrások (negyed-fél oldal)
8. Hivatkozáslista (a felhasznált 3-5 forrásról)
Ez nagyon durva, hogy mesterszakra jártok, és nem tudtok ehhez hozzákezdeni. Alapképzésen sosem tanultatok kutatásmódszertant? Hogy írtatok szakdolgozatot?
Konkrétan kitalálsz egy témát, és arról megírod ezt a beadandót a bemásolt szempontok mentén. Ez ugyanolyan, mintha bármilyen kutatást kellene megtervezned.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!