Andras 5 nap alatt elolvasott egy 341 oldalas konyvet.Hany oldalt olvasott naponta ha tudjuk h naprol napra az oldalak szama megduplazodott?S.O.S!!2017. dec. 19. 16:58
1/7 anonim válasza:
1. nap olvasott x oldalt.
2. nap 2*x-et
3. nap 4*x-et
4. nap 8*x-et
5. nap 16*x-et
És ekkor végzett, vagyis:
x+2x+4x+8x+16x = 341
2/7 A kérdező kommentje:
Aha..Eddig eljutottam de 31x=341 es x=341-31 ugy nem jo...ha osztom ajkor jo de nem kivonni kelkene?
2017. dec. 19. 17:12
3/7 anonim válasza:
31*x = 341
Bal oldalon szorzás van, mindkét oldalt osztani kell.
(nem kivonni!)
x = 341:31 = 11
4/7 A kérdező kommentje:
Huuu a fenebe!Tenyleg de figyelmetlen voltam.Koszi 10 perc mulva kuldok meg egyet😀
2017. dec. 19. 17:27
5/7 anonim válasza:
Ha 11 oldalt olvasott el naponta, akkor 5 nap alatt csak 55 oldalt olvasott volna el... A feladat rosszul van megfogalmazva.
6/7 anonim válasza:
Kedves előző, ha x megvan, akkor márcsak vissza kell helyettesíteni:
1. nap 11-et
2. nap 22-őt
3. nap 44-et
4. nap 88-at
5. nap 176-ot
Összesen 341-et olvas szerencsétlen András.
7/7 anonim válasza:
A kérdésben az volt, hogy "hány oldalt olvasott naponta" (ami egy összegzésnek felel meg), nem pedig az, hogy hány oldalt olvasott az egyes napokon. Ezért írtam, hogy a kérdés hibásan van feltéve.