Hany oldalt olvasott naponta?

Andras 5 nap alatt elolvasott egy 341 oldalas konyvet.Hany oldalt olvasott naponta ha tudjuk h naprol napra az oldalak szama megduplazodott?S.O.S!!
2017. dec. 19. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:
47%

1. nap olvasott x oldalt.

2. nap 2*x-et

3. nap 4*x-et

4. nap 8*x-et

5. nap 16*x-et


És ekkor végzett, vagyis:


x+2x+4x+8x+16x = 341

2017. dec. 19. 17:00
 2/7 A kérdező kommentje:
Aha..Eddig eljutottam de 31x=341 es x=341-31 ugy nem jo...ha osztom ajkor jo de nem kivonni kelkene?
2017. dec. 19. 17:12
 3/7 anonim ***** válasza:

31*x = 341


Bal oldalon szorzás van, mindkét oldalt osztani kell.

(nem kivonni!)


x = 341:31 = 11

2017. dec. 19. 17:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Huuu a fenebe!Tenyleg de figyelmetlen voltam.Koszi 10 perc mulva kuldok meg egyet😀
2017. dec. 19. 17:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha 11 oldalt olvasott el naponta, akkor 5 nap alatt csak 55 oldalt olvasott volna el... A feladat rosszul van megfogalmazva.
2017. dec. 19. 18:30
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves előző, ha x megvan, akkor márcsak vissza kell helyettesíteni:


1. nap 11-et

2. nap 22-őt

3. nap 44-et

4. nap 88-at

5. nap 176-ot


Összesen 341-et olvas szerencsétlen András.

2017. dec. 20. 14:16
 7/7 anonim ***** válasza:
A kérdésben az volt, hogy "hány oldalt olvasott naponta" (ami egy összegzésnek felel meg), nem pedig az, hogy hány oldalt olvasott az egyes napokon. Ezért írtam, hogy a kérdés hibásan van feltéve.
2017. dec. 20. 15:33