Egy kerekperos 3 nap alatt tesz meg egy tavot. Elso nap az ut felet masnap a maradek haromnegyedet plusz 10 km t,3 nap a maradek negyotodet plusz 10 km t. Milyen hosszu az ut rs mennyit tesz meg naponta?

Annyit tudunk hogy 1 otod resz 10 km,tehat a negy otod negyven plusz a 10 amit még megtett tehat 3 ik nap 50 km tett meg.A forditott ut modszert tanuljuk de ezt nem ertem.S.O.S.Ma be kell fejezzem.
2017. nov. 6. 20:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A teljes táv: x


1. nap: 1/2 x

2. nap: 3/4 * (1/2 x) + 10 = 3/8 x + 10


Először ezt adjuk össze!

4/8 x + 3/8 x + 10 = 7/8 x + 10

Tehát marad: 8/8 x - 7/8 x - 10 = 1/8 x - 10


3. nap: 4/5 * (1/8 x - 10) + 10 = 1/10 x - 8 + 10 = 1/10 x + 2


1/2 x + 3/8 x + 10 + 1/10 x + 2 = x

20/40 x + 15/40 x + 10 + 4 /40 x + 2 = x

39/40 x + 12 = x

12 = x/40

x = 480

2017. nov. 6. 20:46
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszi szepen.En ebbol nem ertettem semmit de a lenyeg hogy az ossztav 480 es ebbol kiindulva konnyen kiszamoltam mindent ugy ahogy mi tanuljuk.Koszi szepen nagy segitseg volt:)))
2017. nov. 6. 21:34