Annyit tudunk hogy 1 otod resz 10 km,tehat a negy otod negyven plusz a 10 amit még megtett tehat 3 ik nap 50 km tett meg.A forditott ut modszert tanuljuk de ezt nem ertem.S.O.S.Ma be kell fejezzem.2017. nov. 6. 20:14
1/2 anonim válasza:
A teljes táv: x
1. nap: 1/2 x
2. nap: 3/4 * (1/2 x) + 10 = 3/8 x + 10
Először ezt adjuk össze!
4/8 x + 3/8 x + 10 = 7/8 x + 10
Tehát marad: 8/8 x - 7/8 x - 10 = 1/8 x - 10
3. nap: 4/5 * (1/8 x - 10) + 10 = 1/10 x - 8 + 10 = 1/10 x + 2
1/2 x + 3/8 x + 10 + 1/10 x + 2 = x
20/40 x + 15/40 x + 10 + 4 /40 x + 2 = x
39/40 x + 12 = x
12 = x/40
x = 480
2/2 A kérdező kommentje:
Koszi szepen.En ebbol nem ertettem semmit de a lenyeg hogy az ossztav 480 es ebbol kiindulva konnyen kiszamoltam mindent ugy ahogy mi tanuljuk.Koszi szepen nagy segitseg volt:)))
2017. nov. 6. 21:34