(1/2)^x<1/2^5

Az elsőnél az egész zárójeles, a másodiknál csak a nevező.

Hogy kell kiszámolni? Exponenciális alakkal?


2017. dec. 17. 18:32
 1/1 anonim ***** válasza:

(1/2)^x = 1^x/2^x = 1/2^x,

1/2^5 = 1^5/2^5 = (1/2)^5.


> „Exponenciális alakkal?”

Igen, de már abban van.

2017. dec. 17. 18:57