(1/2)^x<1/2^5
Az elsőnél az egész zárójeles, a másodiknál csak a nevező.
Hogy kell kiszámolni? Exponenciális alakkal?
2017. dec. 17. 18:32
1/1 anonim válasza:
(1/2)^x = 1^x/2^x = 1/2^x,
1/2^5 = 1^5/2^5 = (1/2)^5.
> „Exponenciális alakkal?”
Igen, de már abban van.