Ezt kéne megcsinálni algebrai módon. X+3=-3x-5? 😀


#házi feladat #matematika #algebrai megoldás
2017. dec. 15. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Ez kb. ötödik osztály.

x + 3 = -3x - 5 / +3x

4x + 3 = -5 / -3

4x = -8 / :4

x = -2

2017. dec. 15. 15:41
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké de mi most találkoztunk vele (7osztály) de azért köszi
2017. dec. 15. 15:43
 3/6 anonim ***** válasza:

Átviszed valamelyik x-et a másik oldalra és utána sima egyenletrendezés.


Pl. itt van egy másik lehetséges megoldás (most a bal oldali x-et visszük át a jobb oldalra):


x+3 = -3x-5 /-x

3 = -4x- /+5

8 = -4x /:4

2 = -x /*(-1)

-2 = x

2017. dec. 15. 21:27
 4/6 anonim ***** válasza:

A második sorban lemaradt véletlenül az ötös, tehát az így nézne ki:

3 = -4x-5 /+5

2017. dec. 15. 21:28
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Off

Kérdező, nálatok is már az új tanterv szerint megy a matekoktatás? (Ahol is még az 5.osztályos tantervben is szerepel az osztás. Kész vicc, emlékszem nekem harmadikban kezdődött az osztás és negyedik év elején fejeztük be, de akkor már olyanok voltak hogy az eredménye tizedes tört volt.)

On

2017. dec. 15. 21:43
 6/6 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom akkor igen, sőt igen
2019. márc. 8. 15:01