1)
16a+28b+13
2)1×2×3×....×203+2003???
S.O.S.Surgos!!!koszi
2017. dec. 14. 19:00
1/4 anonim válasza:
Nézzük a könnyebbik feladatot:
1)
16a+28b+13 = 4(4a+7b+3)+ 1 alakra hozás után csakis 1 lehet (Folyt.köv.) Sz. Gy.
2/4 anonim válasza:
2) feladat megoldása:
Mivel 2002=2*7*11*13, ezért 2002|203!. Továbbá 2003 egy prím szám és az osztási maradék 2003nál 1, ezért 203!+2003 osztásimaradéka is 1. Sz. Gy.
3/4 anonim válasza:
2) Írjuk fel a 2002-t prímtényezők szorzataként:
2002=2*7*11*13. Mivel az 1*2*3*...*203-ban mindegyik prímtényező megvan, ezért a szorzat osztható 2002-vel. Már csak 2003 2002-vel vett maradéka kell, ami 1.
4/4 A kérdező kommentje:
Zsenialis vagy koszonom szepen.Es meg ertem is😁
2017. dec. 14. 20:43